Peribacalarının kar güzelliği!

Anasayfa Yaşam 04 Şubat 2013 80 Okunma
Peribacalarının kar güzelliği!>

Peribacalarının kar güzelliği! Karla kaplı peribacaları oldukça farklı görüntüler sergiledi.

Nevşehir’de dün akşam aralıksız yağan kar, sabah saatlerinde yerini güneşli güne bırakınca karla kaplı peribacaları oldukça farklı görüntüler sergiledi.

Önceki gün akşam başlayan ve aralıksız 3 saat devam eden yoğun kar yağışı, yerini sabah saatlerinde güneşe bıraktı. Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da, peribacalarını beyazla süsleyen kar görüntüsü en çok bölgede tur yapan yerli ve yabancı turistleri sevindirdi.

Karla kaplı doğa harikasını gezen turistler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ankara’dan gelen üniversite öğrencileri ”Bölgeye ilk kez geldik iki günde iki farklı ikilimi yaşadık. Kar, peribacalarına ayrı bir güzellik kattı. Üniversitedeki arkadaşlarımıza da bu geziyi anlatacağız ”diye konuştular.

Koreli turistler ise, dondurma yiyerek soğuk havaya adeta meydan okudular. Kapadokya bölgesinde, Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Zelve, Ortahisar gibi turizm merkezlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte peribacalarının beyaza dönüşmüş görünümü ilginç manzaralar oluşturdu.

DHA

FacebookTwitterGoogle+LinkedInEmailPrintPocketWhatsAppPaylaş

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Her hakkı saklıdır. © Tr-Haber.Net
Portal Teması : Wptr.Co
Sorgu Sayısı: 99Yüklenme Süresi: 0,4430,443