Tr-Haber.Net - 03 Eylül 2016, Cumartesi

Peribacalarının kar güzelliği!

4 Şubat 2013
128 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Peribacalarının kar güzelliği! Karla kaplı peribacaları oldukça farklı görüntüler sergiledi.

Nevşehir’de dün akşam aralıksız yağan kar, sabah saatlerinde yerini güneşli güne bırakınca karla kaplı peribacaları oldukça farklı görüntüler sergiledi.

Önceki gün akşam başlayan ve aralıksız 3 saat devam eden yoğun kar yağışı, yerini sabah saatlerinde güneşe bıraktı. Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da, peribacalarını beyazla süsleyen kar görüntüsü en çok bölgede tur yapan yerli ve yabancı turistleri sevindirdi.

Karla kaplı doğa harikasını gezen turistler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ankara’dan gelen üniversite öğrencileri ”Bölgeye ilk kez geldik iki günde iki farklı ikilimi yaşadık. Kar, peribacalarına ayrı bir güzellik kattı. Üniversitedeki arkadaşlarımıza da bu geziyi anlatacağız ”diye konuştular.

Koreli turistler ise, dondurma yiyerek soğuk havaya adeta meydan okudular. Kapadokya bölgesinde, Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Zelve, Ortahisar gibi turizm merkezlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte peribacalarının beyaza dönüşmüş görünümü ilginç manzaralar oluşturdu.

DHA

Google Aramaları:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz